Skateshop: skate, komplety, desky, trucky, in-line,...

V našem skateshopu najdete skate komplety i jednotlivé komponenty včetně doplňků od renomovaných značek jako je: Crail, Local Skateboards, Nomad, PEACE, Represent, Spitfire.

Skateboardy, in-line brusle v skateshopu

Skateshop Fifty-fifty nabízí vše pro skateboarding, in-line brusle a snowboarding, dále pak oblečení pro všechny věkové kategorie (děti, kluky, holky), boty a různé doplňky.

V této kategorii najdete výhradně skateshop-ové zbožískateboardové desky, kolečka, trucky, náhradní díly (hardware). Vybavení a chrániče nabízíme ve vysoké kvalitě a za přijatelné ceny. Dále nabízíme freestylové in-line brusle, hodící se právě pro "U"-rampy a překážky.

 

Doporučení, jak vybrat ten správný skateboard

Skate a Skateboard komplety vybírejte zejména podle šířky desky. Šířka "prkna" je jeden z hlavních faktorů ovlivňující chování skateboarduSkate komplety se širší deskou - 7.75", 7.8" jsou určeny pro jezdce s větší nohou a také pro začátečníky, kvůli své stabilitě. Na triky jsou nejvhodnější desky a prkna se šířkou 7.5".

 

Uvedená tabulka /čistě orientační/ pomůže vybrat správnou velikost skateboardu. Výběr "skate" desky ovlivňuje také styl jízdy a zkušenosti jezdce (nejen tělesné proporce).

Velikost skateboard desky Velikost bot Výška jezdce Věk jezdce
Mini skate deska - velikost (7.0") EU 35 – 38 100 - 130 cm 6 až 8
Střední skate deska - velikost (7.3") EU 39 – 41 130 - 160 cm 9 až 12
Plnohodnotná skate deska - velikosti (7.4" a větší) EU 41 a větší 160 cm a větší 13 a více
.

 

Něco málo z historie skateboardingu

Jasně, že je řeč o skateboardovém prkně, které je v mnoha případech otapetované pestrými samolepkami nejznámějších "skejťáckých" značek. Surfaři z Kalifornie přišli s nápadem přidělat na surf kolečka z bruslí. Nikdo pořádně neví, kdo byl ten první, ale bylo to někdy v 50. letech minulého století. Začátky musely být krušné….

V roce 1963 byly pořádány závody společnostmi Jack's, Hobie a Makaha – úplně jiné, než jak je známe dnes. Tehdy to byl slalom z kopce, nebo freestyle podobný baletu a krasobruslení. Skateboarding šel pomalu do zapomnění, s tím, že to byl jen výstřelek. Ovšem, zarytí příznivci si vyráběli „prkna“ sami a zkoušeli jezdit dál.

V roce 1972 pan Frank Maceworthy přišel s nápadem, přidělat na „prkno“ uretanová kolečka, která byla podobná těm dnešním. Dříve se jezdilo na kolečkách z keramiky, ale jízdní vlastnosti skateboardů nebyly příliš ideální – vysoká rychlost, těžká ovladatelnost. Avšak tento nápad – s uretanovými kolečky – probudil skateboarding opět k životu. Znovu se začaly pořádat soutěže a skateboard dostával současnou podobu.

Idolem teenagerů a „skejťáků“ se stali členové týmu Z-boys, kteří ukázali, jak by měl opravdový skateboarding vypadat. Nejznámějšími členy z týmu Z-boys byli Tony Alva, Jay Adams a Stacy Peralta. Byl o nich natočený film „Legendy z Dogtownu“, který je podle skutečných událostí a žádný vyznavač skateboardingu by si jej neměl nechat ujít. I díky těmto „týpkům“ se skateboard prosazuje jako nový sport a rozšiřuje se do celého světa..

Skateshop Fifty-fifty.cz v minulosti

Skateshop byl založen již v roce 1991 jako součást cykloobchodu Velosport Valenta. Prodej v tomto elektronickém skateshopu se rozeběhl na podzim 2006.

Skateshop - design prodejny Fifty-fifty.cz

Od roku 1998 funguje náš skateshop ve svých samostatných prostorách s vynikajícím a originálním designem, který si můžete prohlédnout v sekci "O nás".